Jesienny numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest duchowości żydowskiej. Jej bliższe poznanie winno być ważne dla chrześcijan, ponieważ – jak pisze we wstępie wprowadzającym w temat numeru Bernard Alter OSB – współczesny judaizm i chrześcijaństwo to dwie religie wyrastające z tego samego korzenia. Pełne poznanie, pokochanie oraz naśladowanie Jezusa domaga się więc od chrześcijan wnikania w Jego duchowość – duchowość żydowską.
W numerze publikujemy między innymi refleksję Abrahama J. Heschela pt. Szkic o modlitwie żydowskiej oraz świadectwo osobistej modlitwy Stanisława Krajewskiego (Porywy duszy i codzienna dyscyplina). Ponadto w numerze artykuły: Belli Szwarcman-Czarnoty poświęcony naszym biblijnym matkom; Bernarda Altera OSB o świecie jerozolimskich Żydów, Jana Grosfelda o pokrewieństwie duchowości żydowskiej i chrześcijańskiej; Dariusza Kowalczyka SJ na temat żydowskiej Paschy, bez której nie da się wniknąć w bogactwo znaczeń Mszy świętej. Publikujemy także dwie refleksje poświęcone dialogowi chrześcijańsko-żydowskiemu: ks. Tomasza Halika (Bóg postawił nas obok siebie) i Adama Żaka SJ (Mówmy prawdę).
W „Duchowości Ćwiczeń” polecamy artykuł Jacka Bolewskiego SJ pt. Boska bezstronność. Przeciw obojętności, a w dziale „Modlitwa i życie” rozważania bł. Karola de Foucauld Mali i uniżeni jak Jezus. W „Rozmowach duchowych” zachęcamy do lektury między innymi wywiadu z biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej Ryszardem Kempiakiem SDB pt. Jerozolima – miasto trzech religii, rozmowy z prof. Marcinem Wodzińskim o świecie chasydów oraz wywiadu z Arturem Demkowiczem SJ na temat nowego jezuickiego portalu internetowego.
W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale „Słowo, obraz, czyn” oraz recenzje interesujących książek.