przebaczenie

powiązane treści:

  1. Przywrócić dobrą pamięć

    Z Markiem Lasotą rozmawia Jacek Siepsiak SJ
    "Przekroczenie złej pamięci wymaga wysiłku ze wszystkich stron: i historyków, i publicystów, i duszpasterzy. Ten stan trzeba jeśli nie całkowicie odwrócić, to przynajmniej próbować go zrównoważyć. Trzeba nam przywracać dobrą pamięć" - mówi w wywiadzie dla "Życia Duchowego" Marek Lasota.
  2. Życie Duchowe • JESIEŃ 88/2016

    Miłosierdzie aż do bólu
    Jak zdecydować się na miłosierdzie trafione, docierające do rzeczywistych zranień? Jak uniknąć działań pozornych? Trudno dotknąć sensownie czyjegoś bólu tak, by nas nie bolało. By spojrzeć miłosiernie, trzeba współczuć, by urzeczywistnić miłosierdzie, trzeba umieć cierpieć.
  3. Otworzyć serce

    Od momentu, gdy dałam Bogu „zielone światło”, moje życie nabrało tempa. Mam teraz prywatnego nauczyciela, który jest ze mną dzień i noc. Ma do mnie dużo cierpliwości, siły, nie zrażają Go moje upadki. Teraz już zawsze jesteśmy razem: ja i On.
  4. Ścieżkami przebaczenia

    Proces przebaczenia powinien dotyczyć trzech relacji: z Bogiem, z innymi ludźmi i z samym sobą. Przebaczenie to otwarcie na łaskę. Pozwala zrozumieć, że prawdziwe głębokie przebaczenie możliwe jest „przez Niego, z Nim i w Nim”.
  5. Spragnieni ojcowskiej miłości

    Pytania i odpowiedzi
    "Jak rozumieć przykazanie Czcij ojca i matkę swoją w sytuacji skrzywdzenia ze strony ojca? Unikałem go, i nadal unikam, niemal od dzieciństwa. Dzisiaj prawie nie rozmawiamy. Mam z tego powodu poczucie winy. Żyjemy obok siebie" - to jedno z kilku pytań, na które odpowiada w swoim artykule ojciec Józef Augustyn SJ.
  6. A co po spowiedzi?

    Niektórzy sądzą, że wyznanie grzechów przed kapłanem to zasadniczy element pojednania z Bogiem. Najczęściej traktowane jest przy tym jako przykry i bolesny obowiązek. Tymczasem sakrament pojednania nie kończy się z chwilą opuszczenia konfesjonału. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że dopiero wtedy się zaczyna.

Strony