nawrócenie

powiązane treści:

 1. Słowa obietnicy

  Z profesorem Janem Grosfeldem rozmawia Stanisław Łucarz SJ
  Z profesorem Janem Grosfeldem rozmawia Stanisław Łucarz SJ.
 2. Biskup w kraju wojny

  Pierwszy miesiąc wojny był straszny w całej Ukrainie, bo nikt nie wiedział, co będzie. Przez wszystkie miasta i wioski przelewała się rzeka uciekinierów, tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi, samochód za samochodem… Rozstania mężów, ojców, synów z żonami, dzieć­mi, rodzicami.
 3. Nawrócenie Szawła czy Ananiasza i Kościoła?

  O dwóch objawieniach w Damaszku
  Jeśli ktoś uważa, że moment nawrócenia zawsze jest radosnym do­świadczeniem, które automatycznie wprowadza człowieka w stan pocieszenia duchowego, to niech dokładnie przeczyta opis pierwsze­go spotkania Szawła z Chrystusem! To objawienie nie miało w sobie nic przyjemnego.
 4. Miłuj nawrócenie

  W Wielkim Poście słyszymy wezwanie do nawrócenia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Co tak naprawdę znaczy „nawrócić się”?
 5. Życie Duchowe • WIOSNA 110/2022

  Nie bójcie się
  W tym numerze zajmujemy się fenomenem, który zawsze był obecny w życiu człowieka, ale w ostatnich czasach wybił się bodaj na pierwsze miejsce i sparaliżował wiele dziedzin naszego życia. Dotknął także mocno jego aspektu duchowego. To lęk...
 6. Nawrócenie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa

  Zasada nawrócenia od wieków pozostaje niezmienna i nadal mierzy się je życiowymi postawami. Jeśli ktoś mówi, że „wierzy w Boga”, ale nie „wierzy Bogu”, nie zmieni swego życia, nie stanie się lepszy, nie będzie świadkiem Chrystusa.

Strony