nadużycia seksualne

powiązane treści:

  1. Życie Duchowe • ZIMA 93/2018

    Postklerykalizm
    „W czasach postmodernistycznych «postów» nie sposób nie zastanowić się nad postklerykalizmem” – czytamy we wstępie wprowadzającym do zimowego „Życia Duchowego”.
  2. Boliwijska młodzież – zagrożenia i nadzieje

    Życie młodych Boliwijczyków nie jest łatwe. Z pewnością jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim muszą się borykać, to trudna sytuacja ekonomiczna i duże bezrobocie. Przytłacza ono szczególnie ludzi wchodzących w dorosłość, zniechęcając do podejmowania konstruktywnych działań.
  3. Ku uzdrowieniu i odnowie Kościoła

    Z Hansem Zollnerem SJ, dziekanem Instytutu Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, rozmawia Józef Augustyn SJ
    Rozmowa z jednym z organizatorów sympozjum zatytułowanego "Ku uzdrowieniu i odnowie", które odbyło się w Watykanie od 6 do 9 lutego 2012 roku z inicjatywy Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Było ono poświęcone problemowi pedofilii księży oraz szukaniu rozwiązań, które zapobiegałyby nadużyciom seksualnym w Kościele katolickim.
  4. Bo księżom ludzie powinni "przeszkadzać"

    Z Wojciechem Zagrodzkim CSsR, redaktorem naczelnym kwartalnika "Homo Dei", rozmawia Józef Augustyn SJ
    W wywiadzie poświęconym kapłaństwu o. Zagrodzki mówi m.in.: "Ludzie pragną, byśmy pomogli im w życiu religijnym i modlitewnym.. Szukają pomocy w postrzeganiu świata oczami Boga, w dostrzeganiu w świecie historii zbawienia. Dla wielu bowiem to, co dzieje się wokół, jest niezrozumiałe i chcieliby zobaczyć te wszystkie przemiany w świetle Bożej prawdy".
  5. Dzieci w Boliwii

    Z s. Maksymilią Misiak i s. Ritą Kurdziel, sercankami, misjonarkami w Boliwii, rozmawia Józef Augustyn SJ
    We wszystkich naszych internatach, sierocińcach i szkołach wszystko, co możemy dać, to starać się te dzieci przyjąć jako nasze. Jest to często dość trudne, bo dziecko zranione, w pewnym sensie odepchnięte od rodziny, na pewno nie zbliży się do nas szybko. Nierzadko trzeba długiego czasu, a czasem droga szukania kontaktu jest bardzo prosta. Nieraz wystarczy tylko uśmiech i dziecko czuje, że ktoś je kocha.