kaznodziejstwo

powiązane treści:

  1. Internetowi kaznodzieje

    O głoszeniu i szukaniu słowa w sieci
    Ksiądz, który kilkadziesiąt lat temu mówił płomienne kazania, mógł przyciągnąć wiernych z innych parafii swojego miasta. Dziś Internet nie ma granic, co istotnie wpłynęło na sposób głoszenia Ewangelii w XXI wieku. Co dzięki temu zyskaliśmy? Co straciliśmy?
  2. Czy kaznodzieja może obrażać?

    Czy kaznodzieja może obrażać? Na tak zadane pytanie odpowiedź zawsze będzie twierdząca. To możliwe: są kaznodzieje, którzy obrażają, i są słuchający, którzy się obrażają. Czy jednak kaznodzieja powinien obrażać? Nie powinien! Nie taki jest bowiem cel głoszenia kazań i homilii.
  3. Co z beatyfikacją ks. Piotra Skargi?

    Postać ks. Piotra Skargi budzi ciągłe zainteresowanie i rodzi różne pytania. W dziejach narodu polskiego była to bowiem osoba nieprzeciętna, przede wszystkim świątobliwy kapłan i zakonnik o heroicznych cnotach. Główną podstawą jego wielkości wobec narodu i Kościoła jest świętość życia. Takim go znała i czciła cała Polska i Litwa, za jego życia i po śmierci.
  4. Bo księżom ludzie powinni "przeszkadzać"

    Z Wojciechem Zagrodzkim CSsR, redaktorem naczelnym kwartalnika "Homo Dei", rozmawia Józef Augustyn SJ
    W wywiadzie poświęconym kapłaństwu o. Zagrodzki mówi m.in.: "Ludzie pragną, byśmy pomogli im w życiu religijnym i modlitewnym.. Szukają pomocy w postrzeganiu świata oczami Boga, w dostrzeganiu w świecie historii zbawienia. Dla wielu bowiem to, co dzieje się wokół, jest niezrozumiałe i chcieliby zobaczyć te wszystkie przemiany w świetle Bożej prawdy".