Serce Jezusa

powiązane treści:

 1. Serce Jezusa symbolem miłości

  Z encykliki „Haurietis aquas”
  Któż zdoła godnie opisać wzruszenie płynące z miłości przepełniającej Serce Jezusa Chrystusa w tych chwilach, gdy udzielał ludziom najwyższych darów, jak Eucharystia, w której dawał samego siebie, jak dar ze swojej Matki Najświętszej, jak kapłaństwo, w którym pozwolił nam uczestniczyć?
 2. Życie Duchowe • LATO 59/2009

  Uczucia w życiu duchowym
  Letnie „Życie Duchowe” poświęcone jest roli uczuć w pogłębionym życiu duchowym. Świat ludzkich uczuć jest dla naszego życia wiary bardzo istotny. Jak pisze we wstępie Dariusz Kowalczyk SJ, „większość wyborów za lub przeciwko wierze wynika nie tyle z argumentów rozumowych, co dokonuje się na płaszczyźnie uczuć”.
 3. Życie Duchowe • ZIMA 57/2009

  Zmęczeni i wypaleni - co dalej?
  Zimowy numer kwartalnika „Życie Duchowe” zatytułowany jest "Zmęczeni i wypaleni – co dalej?". Stanisław Morgalla SJ, wprowadzając w temat numeru, zauważa, że wypalenie staje się dziś elementem samoświadomości współczesnego człowieka, którego umysł coraz częściej niepokoją różnego typu nerwice, kryzysy, depresje i stresy.
 4. Ze świętym pod jednym dachem

  Z Matką Andrzeją Górską, byłą Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, rozmawia Ryszard Paluch
  Matka Urszula Ledóchowska była niezwykle wrażliwa na osoby świeckie, na życie rodzinne, z ogromnym szacunkiem - takim powiedziałabym już „posoborowym" - odnosiła się do drogi ludzi świeckich. Pragnęła, żeby zgromadzenie umiało współpracować ze świeckimi, żeby je otwierać i aby świeckich jak najbardziej angażować.