kapłaństwo

powiązane treści:

  1. Biblijny model życia poświęconego Bogu

    Lektura Starego Testamentu może odświeżyć nasze spojrzenie na „życie konsekrowane”. Warto spojrzeć na nią z perspektywy, w jaką wszyscy chrześcijanie zostali włączeni poprzez dzieło Jezusa, to jest z perspektywy uświęcenia całego ludu. Nie bez znaczenia jest również wymiar wspólnotowy i osobisty, które zostały zaznaczone poprzez służebność powołanych, jak i ich osobistą relację z Bogiem.
  2. Ikona świętości Boga

    Jan Paweł II był dla mnie wielkim sługą Boga, prostym i pokornym człowiekiem, mężem mistycznej modlitwy, oddanym bratem wszystkich, ofiarnym duszpasterzem do granic ludzkiej wytrzymałości, całkowicie dyspozycyjnym, niezależnie od stanu zdrowia, zmęczenia, ilości obowiązków. To w ludzkim obliczu Jana Pawła II wierni widzieli obraz – ikonę świętość Boga
  3. Bo księżom ludzie powinni "przeszkadzać"

    Z Wojciechem Zagrodzkim CSsR, redaktorem naczelnym kwartalnika "Homo Dei", rozmawia Józef Augustyn SJ
    W wywiadzie poświęconym kapłaństwu o. Zagrodzki mówi m.in.: "Ludzie pragną, byśmy pomogli im w życiu religijnym i modlitewnym.. Szukają pomocy w postrzeganiu świata oczami Boga, w dostrzeganiu w świecie historii zbawienia. Dla wielu bowiem to, co dzieje się wokół, jest niezrozumiałe i chcieliby zobaczyć te wszystkie przemiany w świetle Bożej prawdy".
  4. Życie Duchowe • ZIMA 65/2011

    Nienawiść i miłość
    Zimowe „Życie Duchowe” poświęcone jest „Nienawiści i miłości”. „Czuć się kochanym, to doświadczać, że ktoś mocno pragnie, abym istniał” – pisze we wstępie do numeru Dariusz Kowalczyk SJ i dodaje: „Przeciwieństwem tak rozumianej miłości staje się obojętność wobec innego istnienia, a w skrajnym przypadku nienawiść”.