godność

powiązane treści:

  1. W dobie asertywności…

    Wokół uczynku miłosierdzia: Krzywdy cierpliwie znosić
    W sprawie krzywdy niesłychanie ważne jest coś, co nazywam swobodą egzystencjalną – poczucie możliwości wyboru. Oglądam sytuację, rozważam reakcję, radzę się sumienia, sprawdzam, czy umiem zrobić to, co chcę, czy może potrzebuję pomocy. I do dzieła.
  2. Zawstydzone ciało

    Warto pokonać nieraz długą drogę, aby odnaleźć mistrzów i kontemplować ich dzieła. W nich zaklęte jest nie tylko ludzkie spojrzenie. Tradycja tych spojrzeń przekazywana jest z pokolenia na pokolenie tym, którzy o to proszą. Miłosne spojrzenia ukazują znaczenie zawstydzonego ciała, pozwalają patrzeć i kontemplować. Ukrywają nagość w miłości Boga i człowieka...
  3. Życie Duchowe • ZIMA 73/2013

    Godność w cierpieniu
    Zimowy numer „Życia Duchowego” (73/2013) nosi tytuł „Godność w cierpieniu”. We wstępie do numeru Stanisław Morgalla SJ pisze: „problem cierpienia nie znalazł do tej pory satysfakcjonującego rozwiązania. Albo inaczej – rozwiązanie zadowalające jednych, zdaniem innych pozostawia wiele do życzenia lub wprost jest nie do przyjęcia”.
  4. Promieniowanie dzieciństwa Jezusa

    Kiedy każdego człowieka będziemy szanowali i miłowali ze względu na niego samego, a nie przez wzgląd na jego dokonania, utwierdzimy go w jego ludzkiej godności i chrześcijańskiej nadziei. W oczach Bożych ci ludzie zachowują swą nieskończoną wartość niezależnie od tego, czy mogą zdziałać wiele, czy niewiele. Każdy z nich jest umiłowanym przez Boga dzieckiem.