szkoła modlitwy

powiązane treści:

  1. Otworzyć serce

    Od momentu, gdy dałam Bogu „zielone światło”, moje życie nabrało tempa. Mam teraz prywatnego nauczyciela, który jest ze mną dzień i noc. Ma do mnie dużo cierpliwości, siły, nie zrażają Go moje upadki. Teraz już zawsze jesteśmy razem: ja i On.
  2. Modlitwa, która uczy służyć

    Chrześcijanin nie może być dzisiaj agitatorem i „marketingowcem”. Współczesny ewangelizator powinien przede wszystkim umieć po prostu być. Z tego winno wypływać cierpliwe towarzyszenie, szczery szacunek dla człowieka, umiejętność ofiarowania siebie, wsłuchiwanie się w innych ludzi, podprowadzanie pod progi Tajemnicy
  3. Modlitwa pełna ufności

    Koronka do Miłosierdzia Bożego
    Jeśli chcemy się skutecznie modlić słowami koronki, musimy powtarzać je w duchu Faustyny – nie jako magiczne zaklinanie Boga, ale jako „słowa wewnętrznie słyszane”. To znaczy musimy naprawdę chcieć Bożego miłosierdzia i dla siebie, i dla świata. A w dodatku wierzyć, że Bóg rzeczywiście to miłosierdzie chce nam okazać.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 70/2012

    To jest Ciało moje
    Wiosenny numer „Życia Duchowego” poświęcony jest Eucharystii. W numerze publikujemy m.in. artykuły: ks. Alfonsa J. Skowronka "Tajemnica Wcielenia – tajemnica Eucharystii", ks. Mariusza Rosika "Ciało za nas wydane", Zdzisława J. Kijasa OFMConv "Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa" oraz ks. Stanisława Haręzgi "Adoracja Najświętszego Sakramentu".
  5. Życie Duchowe • ZIMA 37/2004

    Sztuka słuchania
    Zimowy numer „Życia Duchowego” nosi tytuł „Sztuka słuchania”. W numerze m.in.: Grzegorz Bubel SJ, Wiara rodzi się ze słuchania, Krzysztof Wons SDS, Lectio divina szkołą słuchania, ks. Krzysztof Grzywocz, Słuchanie w kierownictwie duchowym, Jacek Prusak SJ, O sztuce słuchania w psychoterapii.