odpoczynek

powiązane treści:

  1. Od tańca do… świętowania

    Z Małgorzatą Brodą, dyrektorem Instytutu Europa Karpat przy Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, rozmawia Jacek Siepsiak SJ
    Z Małgorzatą Brodą, dyrektorem Instytutu Europa Karpat przy Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, rozmawia Jacek Siepsiak SJ.
  2. Zadanioholizm – pułapka nieoczekiwanie niebezpieczna

    W gabinetach psychologicznych coraz częściej mamy do czynienia z objawami wypalenia zadaniami. Przeciążony człowiek coraz więcej czasu potrzebuje na regenerację, coraz bardziej jest zmęczony, nawet jeśli pracuje mniej.
  3. Krótka historia wypoczynku

    Kulturowe uwarunkowania i współczesne tendencje
    Pomiędzy sferą sakralną a profaniczną w życiu społecznym znajduje się czas odpoczynku. To, co przynależy do obowiązku pracy, zostaje zawieszone, a to, co zwykło się oddawać Bogu, już wypełniono. Wchodzimy w tak zwany wywczas, czyli w szczególną porę swobody, beztroski, często na łonie natury.
  4. Życie Duchowe • LATO 87/2016

    Szabat do odzyskania
    Jak przeżywać niedzielę i jak uczyć się świętowania, by móc zgodnie z zaleceniami Ksiąg Wyjścia i Powtórzonego Prawa naśladować Boga odpoczywającego i Boga wyzwalającego? Między innymi na to pytanie odpowiadają artykuły i wywiady zamieszczone w letnim numerze "Życia Duchowego", który poświęcony jest tematowi: "Szabat do odzyskania" .
  5. Ostatnia koszula człowieczeństwa

    Intensywność naszego życia, mnogość załatwianych spraw, wielość spotkań i rozmów nie tylko męczy nas fizycznie i psychiczne, ale także wyjaławia duchowo. Przepracowani i przemęczeni doświadczamy wewnętrznego chaosu, nieładu i pustki. Jedynym wyjściem z tej sytuacji może być dla nas przyjęcie zaproszenia Jezusa: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco.