miłość siebie

powiązane treści:

  1. Wymagająca miłość siebie

    Kiedy człowiek jest zdolny kochać siebie? Kiedy siebie prawdziwie kocha? Trzeba samemu czuć się dobrze, wyciszyć w sobie wszelkie niepokoje, nauczyć się sztuki pogodnego patrzenia na siebie i innych, umiejętności widzenia dobra w sobie i w innych. Malkontent nie jest zdolny do miłości siebie.
  2. Życie Duchowe • LATO 63/2010

    Kochać samego siebie
    Letni numer „Życia Duchowego” poświęcony jest tematowi „Kochać samego siebie”. We wstępie Józef Augustyn SJ pisze, że temat miłości samego siebie „wpisuje się we współczesną promocję praw człowieka, jednak bez otwartego mówienia o jego obowiązkach. W takim podejściu łatwo zarazić, a nawet zatruć temat miłości do siebie postawą roszczeniową".
  3. Rachunek sumienia z miłości własnej

    Czy akceptujesz siebie? Czy rozwijasz własne talenty i zdolności? Czy kształtujesz w sobie dojrzałą i odpowiedzialną seksualność poprzez unikanie pornografii, samogwałtu? Czy pogardzasz sobą? Czy myślisz o popełnieniu samobójstwa? Czy próbowałeś - próbowałaś okaleczać się lub odebrać sobie życie? Oto zaledwie kilka pytań z listy grzechów przeciwko sobie.
  4. Życie Duchowe • ZIMA 33/2003

    Jak kochamy nasze dzieci?
    Zimowy numer „Życia Duchowego” stawia w tytule problem “Jak kochamy nasze dzieci”. W eseju wstępnym ks. Krzysztof Grzywocz podkreśla wagę tej problematyki, pisząc: “Gdy ginie świat dziecka, umiera świat dorosłych”. Ten sam autor w artykule “Infantylizm a postawa dziecięctwa” ukazuje, na czym polega istota postawy dziecięctwa.