internet

powiązane treści:

  1. Internetowi kaznodzieje

    O głoszeniu i szukaniu słowa w sieci
    Ksiądz, który kilkadziesiąt lat temu mówił płomienne kazania, mógł przyciągnąć wiernych z innych parafii swojego miasta. Dziś Internet nie ma granic, co istotnie wpłynęło na sposób głoszenia Ewangelii w XXI wieku. Co dzięki temu zyskaliśmy? Co straciliśmy?
  2. Relacja terapeutyczna w Internecie?

    Relacja terapeutyczna w Internecie? Pytanie o możliwość psychoterapii w Internecie staje się chyba bezzasad­ne, bo jest ona faktem. Można jednak dociekać o specyfice tego rodzaju kontaktu: jego przydatności i ograniczeniach.
  3. Największa ambona świata

    Nasza rzeczy­wistość zyskała cyfrowy wymiar, który jest jak najbardziej rzeczy­wistym wymiarem. Siłą rzeczy musiał pojawić się w nim również Kościół. Internet stał się amboną świeckich. Jak sobie radzimy w tym świecie?
  4. Na początku jest informacja

    Z ks. Grzegorzem Strzelczykiem rozmawia Bartłomiej Sury
    Z ks. Grzegorzem Strzelczykiem rozmawia Bartłomiej Sury (fragmenty wywiadu, który ukazał się na łamach jesiennego numeru "Życia Duchowego").
  5. Bezcielesność cyberduchowości

    Gdzie usytuować cyberduchowość? Nie byłoby jej na pewno bez komputerów i Internetu. I choć ma w sobie coś z eskapizmu, coś z ucieczki od rzeczywistości, trudno ją nazwać duchowością zupełnie wirtualną i oderwaną od realności. Czy jednak nie grozi jej wirtualizacja?
  6. Życie Duchowe • JESIEŃ 96/2018

    Cyberduchowość
    Na Internet jesteśmy dziś niejako „skazani”. Zamiast więc od niego uciekać, warto uczyć się z niego korzystać, by szukając w nim Boga, wzrastać w życiu duchowym i ludzkim.

Strony